4 Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za prace przy budowie Kościoła dla mieszkańców Sarnak.
 3. Podziękowanie dla: uczestników czytania Pisma Świętego (List do Rzymian) i uczestników Drogi Światła w ubiegłą niedzielę. 
 4. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczął się tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W naszych modlitwach pamiętajmy o kwestii powołań również z naszej wspólnoty parafialnej. 
 5. W poniedziałek Uroczystość Świętego Wojciecha głównego patrona Polski. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętamy o naszej Ojczyźnie. 
 6. We wtorek kolejny dzień nowenny do św. Antoniego (17). również w tym dniu spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii. Zaczynamy od udziału we Mszy świętej wieczorowej.
 7. W niedzielę rozpoczynamy tzw. “Poświęcenie pól”: o 14 – Hołowczyce, o 15 Kamianka, o 15;30 – Bużka; o 17 (w kościele parafialnym) – Kolonia Płosków.
 8. Podziękowanie za kwiaty posadzone przed kościołem dla państwa Przesmyckich z Chlebczyna.
 9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 10. Zbliża się odpust parafialny (6 maja o 12;00). Nieodłącznym elementem uroczystości odpustowej w naszej parafii jest Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Msza święta wieczorową (18) w piątek 4 maja i zakończy Eucharystią o 18 w sobotę 5 maja. W związku z tym już dzisiaj zaplanujmy Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie trwania Jerycha. Osoby chętne proszone są o zapisanie się na listę w zakrystii  – na konkretne godziny (potrzebujemy minimum 48 osób). 
 11. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 12. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.