5 Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za pracę przy budowie kościoła.
 3. Podziękowanie za ziemię pod drogę z cmentarza w stronę nowego kościoła dla pana Waldemara Hackiewicza i Piotra Terlikowskiego.
 4. Poniedziałek i wtorek egzamin dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 15. Dzieci przychodzą z rodzicami i przynoszą indeksy.
 5. We wtorek odpust w Lipnie (z poświęceniem gałązek jabłoni) ku czci św. Józefa robotnika o 12. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 6. We wtorek rozpoczynamy oktawę dziękczynną po nowennie Fatimskiej. Poczatek różańca o 17;15. Zapraszamy osoby chętne do prowadzenia tego dzieła duchowego. Oktawa polega na codziennym różańcu od maja do października.
 7. Od wtorku Msza święta wieczorowa o godzinie 18. Przypominamy, że w niedzielę o 17.00. To również początek Nabożeństwa Majowego. Zapraszamy na nabożeństwo wszystkich a szczególnie dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej i kandydatów do sakramentu bierzmowania. Do kościoła dzieci przynoszą serca z dobrymi uczynkami. Zachęcamy do nabożeństwa majowego w naszych miejscowościach  przy krzyżach lub  kapliczkach .
 8. W środę I środa miesiąca różaniec z czytaniem intencji O 17;15.
 9. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w Niedzielę. O godz. 10.00 – Msza św. w intencji strażaków. W naszych modlitwach pamiętajmy o druhach strażakach.
 10. W czwartek o godz. 15.00 Poświęcenie Pól: 1 ksiądz – Kózki, Binduga i Klimczyce, 2 ksiądz – Chlebczyn, 3 ksiądz – Franopol.
 11. We czwartek początek nabożeństwa 40 godzinnego jako przygotowanie do odpustu ku czci św. Stanisława jako głównego patrona naszej parafii. Jest to również I czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adorację rozpoczniemy od zakończenia Mszy św. o 11;30. W tym dniu do Adoracji zapraszamy mieszkańców Sarnak. Do 13 – ul.: Piłsudskiego, Kościelna i Nadleśnictwo; od 13 – ul.: Kolejowa, Rysia, Krecia, Lisia, Zajęcza i Batorego; od 14 – osiedle Gazowe i ul. Marii Konopnickiej; od 15 – ul.: 3 Maja, Kościuszki (Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego); od 16 – ul.: Kilińskiego, Szkolna, Spokojna i Żeromskiego.
 12. W czwartek na 20 zapraszamy mężczyzn z naszej parafii na Msze się świętą w ich intencji (Msza święta tylko dla mężczyzn). Zapraszamy do udziału w sposób szczególny ojców przygotowujących się wraz z dziećmi do I Komunii świętej i Bierzmowania. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.
 13. W piątek I piątek miesiąca o 7.00 – Msza św. i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (I Piątek Miesiąca), adorują obecni na Mszy św. do 8; od 8.00 – Grzybów; od 9 – Kamianka, od 10 – Kolonia Rzewuszki i Rzewuszki; od 11 – Lipno; od 12 – Chlebczyn; od 13 – Kolonia Klimczyce, Klimczyce i Binduga; od 14 – Kózki, Bużka, Mierzwice (Nowe, Stare i Kolonia); od 15 – Rozwadów i Franopol; od 16 – Hołowczyce; od 17 – Chybów. Po Mszy św. o 18 Nabożeństwo Majowe i rozpoczęcie Jerycha Różańcowego. Zachęcamy do włączenia się w to duchowe dzieło. Przypominamy o spowiedzi uczniów klasy 4 i 6.
 14. W sobotę I sobota miesiąca Nabożeństwo I sobotnie po Mszy św. o 7. Od 17;15 różaniec wynagradzający. O 17;45 rozważanie tajemnic różańca, Nabożeństwo i Eucharystia. Msza świata kończy nabożeństwo 40 – godzinne. Po Mszy św. próba rocznicy I Komunii świętej – obecność obowiązkowa. Przypominamy o spowiedzi uczniów klas 5 i 7 i rodzicom dzieci klasy 4!
 15. Za tydzień I Niedziela Miesiąca: odpust w naszej parafii i rocznica I Komunii Świętej. Msze św. o godz. 8.30, 12.00 i 17.00.
 16. Suma odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika rozpocznie się o 12. O 11;50 dzieci z rodzicami gromadzą się na schodach. Następnie uroczyście wchodzą do świątyni i rozpoczyna się Eucharystia. Odpust będzie odprawiał ks. kanonik Krzysztof Mielnicki profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętamy o sprawie powołań. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Po Mszy świętej odpustowej procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a parafian prosimy o zabranie parametrów procesyjnych.
 17. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo sługi bożego ks. bp Ignacego Świrskiego – wieloletniego ordynariusza diecezji siedleckiej. Foldery i modlitwy można bezpłatnie otrzymać w zakrystii. Zapraszamy.
 18. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach Ruchu Światło Życie. Szczególnie na Oazę zapraszamy dzieci i młodzież. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://parafiasarnaki.pl/2018/04/23/czas-na-oaze/ .
 19. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 20. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 21. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.