13 Niedziela zwykła

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 
 2. Podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie półkolonii parafialnych. 
 3. Podziękowanie za prace przy budowie kościoła – cięcie granitu. 
 4. Od poniedziałku zapraszamy do pracy przy budowie kościoła mieszkańców Grzybowa.
 5. Podziękowanie dla Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca za prowadzenie Różańca Fatimskiego w czerwcu. W lipcu zapraszamy do modlitwy różańcowej Koła Żywego Różańca. 
 6. Dziś odpust w kaplicy w Lipnie.
 7. Dzisiaj rozpoczyna się Oaza Młodszych Dzieci Bożych. Prosimy o modlitwę odpowiednie i zachowanie w tych dniach, szczególnie w otoczeniu szkoły. 
 8. W poniedziałek – I poniedziałek miesiąca – różaniec w intencji dusz czyśćcowych o 17;30 i Msza święta w intencji dusz czyśćcowych o 18. W swoich modlitwach w tym dniu pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.
 9. W środę – I środa miesiąca – różaniec z czytanymi intencjami o 17;20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pisania swych intencji. 
 10. W czwartek – I czwartek miesiąca – o 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa w intencji powołanych i  adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszych modlitwach indywidualnych pamiętajmy o sprawie nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. 
 11. W piątek – I piątek miesiąca – Nabożeństwo po Mszy 0 7 i 18. Spowiedź przed Eucharystią. 
 12. w sobotę – I sobota miesiąca. Różaniec, rozmyślanie i litania od 17;15. Zapraszamy i zachęcamy do spowiedzi i komunii wynagradzającej. 
 13. W przyszła niedzielę zbierana taca zostanie przeznaczona na cele diecezjalne. 
 14. Zwróćmy uwagę na sakrament Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że NIE PRZYJMUJEMY Pana Jezusa w stanie GRZECHU CIĘŻKIEGO! 
 15. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Dziękczynną Pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 8 lipca. Zapisy w zakrystii, u p. Marioli i u p. Tadeusza.
 16. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na 2 dniową pielgrzymkę: Licheń-Kalisz-Świnice Warckie. Odbędzie się ona w dniach 10-11 lipca. Zapisy u ks. Grzegorza i w zakrystii. 
 17. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec. 
 18. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 19. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.