Sarnaki w odwiedzinach u Maryi i Józefa

W nadzwyczajnym roku św. Józefa Kaliskiego grupa 51 pielgrzymów z Sarnak, pod opieką ks. Grzegorza Zasłonki, udała się w dwudniową pielgrzymkę: Licheń – Kalisz – Świnice Warckie.

10 lipca b.r. wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Lichenia. Po dotarciu na miejsce, uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, po skończeniu, której udaliśmy się na zwiedzanie Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej i miejsc związanych z kultem Matki Bożej. Dzięki pani Ani, naszej przewodniczce, poznaliśmy historię objawień i wiele ciekawych postaci i zdarzeń związanych z Licheniem. W czasie wolnym każdy miał okazje indywidualnie się pomodlić, pospacerować, bądź zakupić pamiątki. Po zakwaterowaniu i posiłku, udaliśmy się na Kalwarię, aby wspólnie polecić Bogu sprawy bliskie naszemu sercu, odprawiając Drogę Krzyżową. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, który był poprzedzony koncertem organowym.

Następnego dnia po śniadaniu, pożegnaliśmy Matkę Bożą Licheńską i udaliśmy się do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tutaj zostaliśmy serdecznie przywitani przez Ks. Jacka Plotę kustosza sanktuarium. Kapłan przybliżył nam historię sanktuarium, wskazał na możliwość uzyskania odpustu w związku z nadzwyczajnym rokiem św. Józefa Kaliskiego i zachęcał do żarliwej modlitwy (szczególnie odmawiania Nowenny ku czci św. Józefa). Ubogaceni prelekcją ks. kustosza uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po Mszy świętej przyszedł czas na obiad i zakup pamiątek.

W drodze powrotnej do Sarnak zajechaliśmy do Świnic Warckich – miejsca narodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej. W tym szczególnym miejscu uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia. Dzięki siostrze Tymotei poznaliśmy historię Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na koniec udaliśmy się do Głogowca, aby choć na chwilę wejść do domu w którym wychowywała się późniejsza święta – Helena Kowalska.

Ufam, że dzieło, w którym uczestniczyliśmy, będzie owocowało, w nas samych, naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Dziękując Bogu za czas pielgrzymki zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa.

Święty Józefie ratuj nas w życiu, śmierci, w każdy czas.

no images were found