16 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 
 2. Podziękowanie za prace przy budowie kościoła.
 3. Dziś poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 4. Zbliża się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego 5 VIII, tradycyjnie przed odpustem prowadzone jest Jerycho różańcowe z piątku na sobotę (3-4.08) . Prosimy o zapisywanie się w zakrystii do prowadzenia modlitwy różańcowej po 2 osoby.
 5. W sobotę po Mszy św. porannej kolejna pielgrzymka św. Stanisława Kostki „ Wiedeń – Rzym” . W tym miesiącu podążamy do parafii Horoszki Duże. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.
 6. W czwartek wspomnienie św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
 7. Dnia 29 lipca odbędzie się kolejna Diecezjalna Pielgrzymkę Małżeństw do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni. Początek uroczystości w Prostyni o godz.10.30. Zachęcamy do indywidualnego udania się do Prostyni.
 8. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy od poniedziałku w kancelarii od godz. 16.30 do 17.30. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Należy się zapisać i podać intencję. Zapisy w zakrystii dla pielgrzymów duchowych. Otrzymamy znaczki grupy srebrnej i karty duchowego pielgrzyma.
 9. Różaniec w tym tygodniu prowadzą następujące Kółka Różańcowe:
 • Pon – KŻR Folwarska Aneta – Binduga
 • Wt. – KŻR Tomaszuk Barbara – Klimczyce
 • Śr. – KŻR Stefańska Janina – Lipno
 • Czw. – KŻR Ludwiczuk Grażyna – Lipno
 • Pt. – KŻR Leśniczuk Anna – Lipno
 • Sob. – Chwedorczuk Cecylia – Lipno
 • Niedz.– KŻR Kazimierczuk Otylia –Lipno
 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec. 
 2. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 3. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.