18 Niedziela zwykła

1.Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła. 

2.Podziękowanie za prace przy budowie kościoła.

3. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego wsparcia pielgrzymów. Należy się zapisać i podać intencję. Zapisy w zakrystii dla pielgrzymów duchowych. Otrzymamy znaczki grupy srebrnej i karty duchowego pielgrzyma.

4. Jutro uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 8;30, 10 i 18. 

5. Jutro I Poniedziałek miesiąca. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za Dusze Czyśćcowe. Różaniec o 17;20 i Msza w ich intencji o 18. Zapraszamy do modlitwy.,

6. Zapraszamy do dzieła Abstynencji “100 dni na 100 lecie odzyskania niepodległości”. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. 

7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową (22 sierpnia b.r.) Sarnaki-Janów Podlaski-Pratulin-Kodeń-Sarnaki. Zapisy w zakrystii i u ks. Grzegorza. Koszt ok 50 zł. Zapraszamy.

8.Rozpoczęły się żniwa, przypominamy o zbliżających się dożynkach parafialnych (2 września) i diecezjalnych (8 września). Parafię w dożynkach diecezjalnych reprezentuje miejscowość Chybów z wieńcem.

9.Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec.

10.Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.

11.Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.

12. Trwa Różańcowa Nowenna Dziękczynna. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy Kółka różańcowe następujących zelatorów: Pn-Dusze Czyśćcowe, Wt-Halina Izdebska, Śr-Alicja Kołtuniak, Czw-Irena Kępka, Pt-Ewa Duszkiewicz, Sb-Teresa Dudziuk, Ndz-Krystyna Lewczuk.