21 Niedziela zwykła.

 

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowanie za ofiary na kwiaty. 
  3. Podziękowanie wszystkim zaangażowanych w pomoc na trasie pieszej pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej.
  4. W sobotę (1 września) – Pierwsza Sobotę Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 17.15 różaniec wynagradzający, o 17.45 rozważanie tajemnic różańcowych. Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy o nabożeństwach pierwszosobotnich uczniom klas 5 i 7.
  5. W Niedzielę (2 września) – Pierwsza Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych, procesja po Mszy św. o 11;30. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w procesji. Tego dnia odbędzie się parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. 11;15 prezentacja wieńców dożynkowych, poświęcenie wieńców i Eucharystia. Po skończonej Mszy św. Dzielenie się chlebem i agapa. Zapraszamy!
  6. Zachęcamy do lektury tygodnika Niedziela i miesięcznika Różaniec.
  7. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  8. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
  9.  Trwa Różańcowa Nowenna Dziękczynna. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy Kółka różańcowe następujących zelatorów: Pn-Krystyna Głuchowska, Wt- Aneta Folwarska, Śr-Barbara Tomaszuk, Czw-Elżbieta Mosiewicz, Pt-Janina Stefańska, Sb-Grażyna Ludwiczuk, Ndz-Anna Leśniczuk.
  10. Zapraszamy na kolejną Męską pielgrzymkę. Tym razem panowie z naszej wspólnoty parafialnej w dniach 7-8 września będą pielgrzymować do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.