Rodzina Bogiem silna

25 sierpnia b.r., już po raz 74 parafianie z Sarnak, (w tym roku w grupie 360 osób), pielgrzymowali do Bazyliki Mniejszej w Leśnej Podlaskiej. Tegoroczną pielgrzymkę do Matki Bożej Leśniańskiej przeżywaliśmy pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”. Nasza pielgrzymka miała charakter rodzinny. Pielgrzymowały całe rodziny. Cieszy udział bardzo dużej ilości dzieci, tych prowadzonych w wózkach przez rodziców i tych zdążających o własnych siłach.

28 kilometrowa trasa pielgrzymki wiodła przez stare Litewniki, Walim, Kornicę i Klukowszczyznę. Podczas modlitw pielgrzymkowych (poranna, godzinki, różaniec, koronka, droga krzyżowa, wieczorna) w sposób szczególny polecaliśmy Bogu rodziny i sprawę ochrony życia. Poznaliśmy życiorysy: błogosławionej Marianny Biernackiej oraz Błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Ks. Grzegorz Zasłonka, który przewodził pielgrzymce wspomagany dzielnie prze ks. Michała Sawickiego i ks. diakona Michała Siduniaka, wygłosił konferencje na temat odpowiedzialnego rodzicielstwa opartego na fundamencie wiary.

Do Leśnej Podlaskiej dotarliśmy na godz. 17- tą. Po powitani przez Ojców Paulinów i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia pokłoniliśmy się Matce Bożej Leśniańskiej. Ubogaceni wspólnym pielgrzymowaniem i oczyszczeni sakramentem pokuty uczestniczyliśmy we Mszy świętej o godzinie 18. Umocnieni Eucharystią szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

Znaczna część pielgrzymów powróciła na godzinę 23, aby uczestniczyć w czuwaniu, podczas, którego modliliśmy się w intencji życia poczętego. Czuwanie przygotowała i poprowadziła młodzież z naszej parafii. Nasza pielgrzymka zakończyła się uroczystą pasterką której tradycyjnie już przewodniczył ks. Andrzej Jakubowicz proboszcz sarnacki.

Dziękując Bogu za możliwość pielgrzymowania i sprzyjające warunki. Dziękuje wszystkim za obecność, modlitwę, podjęcie trudu pielgrzymowania. Dziękuje osobom zaangażowanym w pomoc na trasie pielgrzymki. W sposób szczególny: służbom porządkowym, grupie muzycznej, tubowym i znaczkowym.

Dziękuje w imieniu pielgrzymów za ciepłe przyjęcia (te na postojach i w drodze), gościnę, dobre słowa i modlitwę. Ufam, ze trud pielgrzymi i modlitwa, w których brałem udział, umocni wiarę w naszej wspólnocie parafialnej.

Już dzisiaj zapraszam za rok na jubileuszową 75 pielgrzymkę z Sarnak do Leśnej.

Zapraszamy do fotorelacji.

https://www.facebook.com/551801045012946/videos/262588761258559/