8 Niedziela zwykła

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
 2. Podziękowanie za przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki dla Ani.
 3. O dzisiaj rozpoczął się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwach o osobach mających problem z nadużywaniem alkoholu. Ostatnie dni karnawału przeżyjmy w radości bez alkoholu, a pierwsze dni wielkiego postu jako ekspiacja za pijaństwo narodu i parafian.
 4. W poniedziałek I poniedziałek miesiąca. Różaniec za dusze czyśćcowe (od 16:15) i Msza święta.
 5. W środę – Środa Popielcowa w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta, albo 3 po trochu). Msze święte z posypaniem głowy popiołem o 8:30, 10:00 i 17:00. W tym dniu będą rozdawane skarbonki na jałmużnę wielkopostną i zdrapki jako propozycja pracy w poście.
 6. W środę również przypada – I środa miesiąca. O 15 wystawienie Najświętszego sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 16:30 różaniec z czytaniem intencji przez wstawiennictwo Matki Bożej Sarnackiej i Eucharystia w tych intencjach. Zapraszamy do pisania intencji i wspólnej modlitwy.
 7. W środę rozpocznie się Wielki Post. W tym czasie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00 po niej Msza św.; Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.00 i rotacyjnie (I Niedziela Wielkiego Postu o 8.30, II Niedziela Wielkiego Postu o 10.00, III Niedziela Wielkiego Postu o 11.30) z kazanie pasyjnym; Wielki Post to dobra okazja do powzięcia dobrych postanowień. Pomóc w tym może „Skarbonka” bądź „Zdrapka”. Tradycją lat ubiegłych od poniedziałku do czwartku od 15 do Wieczornej Mszy Świętej będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja indywidualna. Zapraszamy i zachęcamy. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza w każdy poniedziałek na śpiew Gorzkich Żali – początek o 16:00.
 8. W czwartek I czwartek miesiąca, o 15 wystawienie Najświętszego sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji powołań. od 16 adoracje prowadzą uczniowie przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
 9. W piątek Droga Krzyżowa o 16:00 i Msza święta po zakończeniu nabożeństwa.
 10. W sobotę po Mszy świętej o 17 spotkanie z rodzicami z klasy 7 i 8 (rodzice dzieci rozpoczynających przygotowania i przygotowujących się do bierzmowania).
 11. W niedzielę rozpocznie się piesza nowenna do Lipna ku czci świętego Józefa.
 12. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięczników „Różaniec” i ”Rycerz Niepokalanej”.