Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowanie za cięcie granitu.
  3. Podziękowanie za przygotowanie i przeprowadzenie czuwania modlitewnego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła i otoczenia dla rodziców dzieci I komunijnych.
  5. Trwa nabożeństwo czerwcowe.
  6. Trwa Biały Tydzień.
  7. W poniedziałek uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. To również 20 rocznica pobytu w Drohiczynie ojca świętego Jana Pawła II. W tym dniu uroczystości upamiętniające pobyt papieża w Drohiczynie połączone będą z 25-leciem sakry biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza. Zapraszamy do Drohiczyna na obchody uroczystości na godzinę 17:00. W parafii będziemy się łączyli z Drohiczynem o godzinie 18:00 przy krzyżu Papieskim.
  8. W poniedziałek spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowanie (8 klasa) po Mszy o 18:00.
  9. We wtorek ostatni dzień nowenny ku czci św. Antoniego.
  10. W środę wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej.
  11. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu również różaniec fatimski ulicami Sarnak po Mszy świętej o 18:00. W tym dniu obchodzimy wspomnienie św. Antoniego. Po różańcu Fatimskim błogosławieństwo dzieci.
  12. W sobotę początek nowenny do DŚ przed bierzmowaniem.
  13. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Świętej, przypominamy o spowiedzi.
  14. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec I Rycerz Niepokalanej.
  15. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  16. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
  17. Przypominamy i zachęcamy do udziału w III Męskim Oblężeniu Jasnej Góry. Koszt wyjazdu 200zł. Wyjazd 21 czerwca powrót 22 czerwca. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u księży w zakrystii.