Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie 3 Festynu Rodzinnego w ubiegłą niedzielę.
 3. Trwa nabożeństwo czerwcowe, zachęcamy do udziału.
 4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania.
 5. W środę zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Eucharystia o 8:00. Przypominamy o spowiedzi.
 6. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o 10. Przygotowujemy 4 ołtarze. 4 rodzice dzieci Komunijnych. Proszę o przygotowanie trasy przemarszu (udekorowanie), strażaków o zabezpieczenia trasy przemarszu. Wszystkich wiernych do licznego udziału (szczególnie biel procesyjną).
 7. W czwartek po Mszy świętej wieczorowej (około 18:00) początek pieszej nowenny do Mierzwic przed Uroczystością odpustową ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania zawsze po Mszy świętej wieczorowej.
 8. Od piątku zaczyna się oktawa Bożego Ciała. Na która zapraszamy: piątek – Hołowczyce, Hołowczyce Kolonia, Terlikowa, Płoskowa i Kolonia Płosków; sobota – Rozwadów, Mierzwice i Chybów; niedziela – Sarnaki; poniedziałek – Bużka, Kózki, Klimczyce i Kolonia Klimczyce; wtorek – Franopol, Chlebczyn;  środa – Lipno i Rzewuszki; czwartek – Grzybów i Kamianka.
 9. W piątek wyjazd na męskie Oblężenie Jasnej Góry o 9:00.
 10. W sobotę konferencja przed chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych o 17:00 w Sali katechetycznej.
 11. Chrzty w przyszłą niedzielę o 10:00.
 12. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 13. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
 14. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec I Rycerz Niepokalanej.
 15. Rodzina Radio Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd 14 lipca, zapisy w zakrystii.