12 Niedziela zwykła

1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowanie za udział w procesji Bożego Ciała.
  3. Podziękowanie za udział w Męskim Oblężeniu Jasnej dla mężczyzn z naszej parafii.
  4. Podziękowanie za sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia jako przygotowania do sakramentu bierzmowania przez rodziców kandydatów.
  5. Trwa nabożeństwo czerwcowe i Piesza Nowenna do Mierzwic.
  6. W poniedziałek uroczystość św. Jana Chrzciciela poprzednika Pana Jezusa, także patrona Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tę wspólnotę.
  7. W poniedziałek o 17:00 bierzmowanie kandydatów z klasy 8.
  8. Imienin w poniedziałek obchodzi p. Organista. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
  9. W poniedziałek rozpoczynają się półkolonie parafialne.
  10. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie w tym dniu święcimy wianki.
  11. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i podsumowanie I Piątków miesiąca.
  12. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8:30, 10:00 i 18:00. Ofiary z tacy dla papieża. Imieniny obchodzi ks. bp nominat Piotr i ks. Piotra wikariusz naszej parafii. W naszych modlitwach pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.
  13. Przypominamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 14 lipca b.r.
  14. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  15. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
  16. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec I Rycerz Niepokalanej.