1. Podziękowanie za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowania z przeprowadzenie nabożeństwa Jerycha Różańcowego, za sprzątanie Cmentarza.
  3. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego.  Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył ojciec Szczepan – proboszcz i gwardian z Serpelic
  4. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego – Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 18.00
  5. W środę różaniec z czytaniami próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej o godz. 17.15.
  6. Trwa duchowa pielgrzymka z łącznością z pielgrzymami fizycznymi na terasie na Jasną Górę codziennie o godz. 18.00.
  7. Rozpoczęły się żniwa, przypominamy o zbliżających się dożynkach parafialnych (1 września ), diecezjalnych (8 września) i powiatowych (15 września).
  8. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
  9. Plac wokół kościoła jest poświęcony. Szanujmy to miejsce święte i potrzeby fizjologiczne załatwiajmy w wyznaczonym do tego miejscu za nowym kościołem. Kultura nic nie kosztuje a buduje.
  10. Zapraszamy do czytania tygodnika Niedziela i Miesięczników: Różaniec i Rycerz Niepokalanej.