Ogłoszenia 17 Niedziela Zwykła

1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Pragnąc przygotować się duchowo do poświęcenia nowego kościoła i do misji parafialnych uczestniczymy w adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do niedzieli włącznie w godz. od 15.00 do 18.00.
    W tym tygodniu nasze modlitewne czuwanie poprowadzą mieszkańcy Terlikowa. Prosimy radnego lub sołtysa o wydzielenie na każdy dzień odpowiedniej ilości rodzin. Zachęcamy wszystkich Parafian do łączności modlitewnej.
    Plan adoracji:
    15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    modlitwa indywidualna,
    17.20 – Różaniec prowadzony przez poszczególnych Mieszkańców.
  3. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  5. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  6. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  7. W przyszłą niedzielę taca charytatywna na dzieła miłosierdzia świadczone przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
  8. Tradycyjnie już sierpień przezywany jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zapraszamy do trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Niech to będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę oraz wynagradzania za grzechy pijaństwa.
  9. Zbliża się czas wyruszenia 30. Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasłem będą słowa modlitwy„Pod Twoją obronę…”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze” jako pielgrzym duchowy w Grupie Srebrnej. Zapisy w zakrystii. Bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Pielgrzymki Drohiczyńskiej (https://doczestochowy.pielgrzymuj.pl).
  10. Zachęcamy do uczestnictwa: w Warsztatach tańca i duchowości w dniach 03-04 sierpnia dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat; rodziny i pojedyncze osoby w Rodzinnych rekolekcjach w kajaku w dniach 21-22 sierpnia oraz chętnych od 12 roku życia wzwyż w warsztatach muzycznych Śpiewajmy Panu w dniach 17-20 sierpnia organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje dostępne na www.ksm-drohiczyn.pl.
  11. W tym tygodniu patronują nam:
    • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
    • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
    • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.