Ogłoszenia II Niedziela Adwentu

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 3. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 różaniec ulicami Sarnak organizowany przez Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa.
 4. Przeżywamy Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej Roratnej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 oraz w środę i sobotę o godz. 7.00.  Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro o godz. 16.30.
 5. W poniedziałek 7 grudnia rozpoczniemy nowennę do św. Andrzeja Boboli o ustanie epidemii.
 6. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w kościele o godz. 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 złożenie kwiatów przy pomniku Matki Bożej, a następnie spotkanie z dziećmi I komunijnymi i ich rodzicami oraz rozdanie poświęconych medalików.
 7. Dzień 8 grudnia związany jest również z „Godziną Łaski dla świata”. By ją wyprosić należy trwać na modlitwie do Matki Bożej w południe od godz. 12.00 do godz. 13.00. Modlitwa jest odmawiana na pamiątkę objawienia Matki Bożej Pierinie Gilli, włoskiej pielęgniarce z Montichiari-Fontanelle w 1947 r.
  Z tej okazji o godz. 12.00 w kościele modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Kto nie może modlić się w kościele, niech modli się w domu. Do udziału zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza członków KŻR, którzy tego dnia mogą uzyskać odpust zupełny.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 9. W czwartek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do soboty. Poprowadzą je ks. wikariusze. Pamiętajmy o modlitwie w intencji owoców tego świętego czasu. Zadbajmy o to, aby każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział i skorzystał z sakramentu pojednania. Spowiedź 15 min. przed Mszą Świętą i w trakcie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Porządek rekolekcji jest następujący:
  R E K O L E K C J E    A D W E N T O W E
    KOŚCIÓŁ KAPLICE
  czwartek 9.00

  17.00

  19.00

  ——–
  piątek 9.00

  17.00

  19.00

  15.30

  Lipno

  sobota 9.00

  17.00

  19.00

  15.30

  Mierzwice

 10. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce Caritas „OD SERCA”. Z zebranych produktów zostaną przygotowane charytatywne paczki na Święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących rodzin.
 11. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec bożonarodzeniowych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w diecezji.
 12. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Alfred Trochimiuk, Jadwiga Chwedoruk i Stanisława LipińskaRodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…