Ogłoszenia IV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 3. Jutro pierwszy poniedziałek lutego. Różaniec o godz. 16.15, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 4. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30. O godz.  21.00 modlitwa w domu w oparciu o tekst zawarty w folderze kolędowym.  W tym dniu pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na zakony klauzurowe – kontemplacyjne. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych – pobłogosławienie i rozdanie modlitewników.
 5. Pierwsza środa – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań. Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach gardła. Po Mszach Świętych błogosławieństwo św. Błażeja świecami.
 6. 4 lutego – pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosili o liczne i święte powołania o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: o godz. 16.15 adoracja, a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
 7. 5 lutego – w pierwszy piątek, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI. To również wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba i wody.
 8. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz.: 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Dziękujemy za wielką życzliwość podczas wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy. Odwiedziliśmy tylko domy wiernych otwartych i chętnych na spotkanie kolędowe. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, otwarte serce i złożone ofiary na rzecz prac związanych z wyposażeniem nowej świątyni. Osoby, które chcą skorzystać z wizyty indywidualnej proszone są o zapisanie się u księdza proboszcza. Proszę o przekazanie trzeciej części folderu do skrzynki znajdującej się pod chóremumożliwi to właściwe zaplanowanie prac na najbliższy czas.
 11. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 12. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 13. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 II – św. Błażej, biskup Sebasty w Armenii w IV wieku; kiedy daremne okazały się wobec niezłomnego biskupa namowy i groźby, zastosowano wobec niego najokrutniejsze tortury, by zmusić go do odstępstwa od wiary, a za jego przykładem skłonić do apostazji innych; ścięto go mieczem prawdopodobnie w 316 roku;
  • 5 II – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;
  • 6 II – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Danuta Radzikowska, Jadwiga Wasiluk, Tadeusz Kamiński i Marianna Kalużna. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…