Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła

1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni oraz za straż dla mężczyzn.
  2. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze
  3. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  4. Wspominamy dziś: świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy. Tych dwóch zakochanych w Chrystusie do szaleństwa, a przedtem mądrych i wykształconych ludzi, zmieniło na zawsze mentalność Słowian i ich kulturę. Zaczerpnęli z niej hojnie i nasycili Ewangelią, jednocześnie pozwalając tym ludom zachować własną tożsamość. Obyśmy byli zakochani w Chrystusie tak jak oni i nasycili Ewangelią nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne; oraz św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej. Z tej racji różaniec dla zakochanych o godz. 16.00.
  5. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły (3 posiłki w tym jeden do syta). Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30.
  6. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Odbędą się w dniach 19 – 21 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  7. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
    Gorzkie Żale
    Niedziela Wielkiego Postu Godz.
    I – 21 II 8.30 17.00
    II – 28 II 10.00
    III – 7 III 11.30
    IV – 14 III 8.30
    V – 21 III 10.00
    VI – Niedziela Palmowa – 28 III 11.30

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

8. W dniach 17 – 21 lutego odbędą się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  9. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
    Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
  10. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Eugenia Semeniuk i Tadeusz Karwacki. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…