Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu

1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
  2. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  3. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Przez miesiąc o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa. Będziemy śpiewać litanię, odmawiać modlitwę do św. Józefa i polecać jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  5. Jutro pierwszy poniedziałek marca. Różaniec o godz. 16.15, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
  6. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także Żołnierzami Niezłomnymi. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 17.00. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do Ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  7. Pierwsza środa – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań. Rozpoczęcie nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa na pięć pierwszych śród miesiąca. Msza Święta w kaplicach o godz. 15.30.
    Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem. Składa się z następujących elementów:
    I. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi przez Przeczyste Serce św. Józefa,
    II. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,
    III. Litanii do św. Józefa,
    IV. wybranych modlitw do św. Józefa,
    V. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.
  8. 4 marca – pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosili o liczne i święte powołania o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: o godz. 16.15 adoracja, a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.
  9. 5 marca – w pierwszy piątek, Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00 i 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
  10. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i o godz. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w następującym porządku:
    Gorzkie Żale
    Niedziela Wielkiego Postu Godz.
    I – 21 II 8.30 17.00
    II – 28 II 10.00
    III – 7 III 11.30
    IV – 14 III 8.30
    V – 21 III 10.00
    VI – Niedziela Palmowa – 28 III 11.30

Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw także w naszych domach. Oprócz tego Kościół zachęca wiernych do spełniania uczynków miłosierdzia jakimi są: modlitwa, post i jałmużna, a także do podejmowania innych postanowień wspomagających w walce z grzechami i słabościami.

11. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz.: 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o godz. 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
    To również rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VII (warunkami są: udział w nabożeństwach pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich oraz ciągłość katechezy z oceną 3 i wyższą).
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 nabożeństwo adoracyjne i zmiana tajemnic różańcowych.
  13. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
    Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
  14. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
  15. W tym tygodniu patronuje nam:
    • 4 III – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.
  16. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Barbara Golwiej. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…