Ogłoszenia II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (Uczestnikom za udział w Drodze Miłosierdzia).
 2. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).
 3. Dzisiaj o godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Zachęcam do tej modlitwy w sposób szczególny w dniu dzisiejszym. O godz. 19.00 zapraszam do udziału w Drodze Światła.
 4. We wtorek 13 kwietnia rozpoczęcie nowenny tygodni do św. Antoniego.
 5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 6. W sobotę 17 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży zachęcające do uczestnictwa w KSM – zgodnie z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na rzecz naszej diecezjalnej uczelni.
 8. Dziękuję i proszę o zwrócenie uwagi na dalszą właściwą segregację śmieci na cmentarzu.
 9. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Zbigniew Gregorczuk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…