Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni  (za pracę: Roman Gregorczuk, Wiesław Wyrzykowski, Zbigniew Kordaczuk, Radosław Ludwiczuk, Jerzy Rybaczuk i Mirosław Zubkowicz).
 2. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 3. We wtorek nowenna tygodni do św. Antoniego. Zostały ukończone prace związane ze złoceniem koron i lilii zdobiących wizerunek św. Antoniego na obrazie znajdującym się w naszej kaplicy w nowym kościele. Osoby pragnące wesprzeć to dzieło mogą składać datki za co z góry dziękuję – niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.
 4. W czwartek Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Rozdanie indeksów uczniom klas VII przygotowującym się do sakramentu bierzmowania.
 5. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa majowe (w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00). W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia – nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 7.00 i o godz. 17.15 z różańcem wynagradzającym i rozmyślaniem nad tajemnicą różańcową.
 6. W sobotę o godz. 12.00 w Lipnie suma odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika i poświęcenie gałązek jabłoni.
 7. Zmiana sprawowania Mszy Świętej wieczorowej – od maja będzie o godz. 18.00.
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy według ustalonego porządku.
 9. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Janusz Wawryniuk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…