Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Historia polskiego Kościoła obfituje w świadectwa życia niezwykłych świętych. Wśród nich jednym z najważniejszych jest św. Stanisław ze Szczepanowa, biskup krakowski, gorliwy pasterz troszczący się o ubogich, a przede wszystkim strażnik ładu moralnego i praw Kościoła. W 1079 r., na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, z którym popadł w konflikt, ponieważ wypominał mu nadużycia władzy, został zabity w trakcie odprawiania Mszy Świętej w kościele św. Michała na Skałce. Kult jego szybko się rozpowszechnił, a dziś, obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, jest głównym patronem Polski oraz naszej parafii – dzisiejszą sumę odpustową celebrowali J. E. Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz oraz Ks. Kan. Łukasz Gołębiewski.
 3. We wtorek nowenna tygodni do św. Antoniego.
 4. W czwartek 13 maja będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Uświadamia ona nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. Mszę Święte w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 15.30.
 5. Najbliższy czwartek to również wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszymy ulicami naszej parafii z różańcem fatimskim. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.
 6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy w sposób szczególny do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30 KSM będzie rozprowadzać kremówki z racji na zbliżającą się rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
 8. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa majowe (w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00).
 9. Zmiana sprawowania Mszy Świętej wieczorowej – od maja jest to godz. 18.00.
 10. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy według ustalonego porządku.
 11. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 12. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 14 V – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Henryka Wyrzykowska. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…