Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (za pracę: Szczepan Kasperuk, Marcin Kasperuk , Radosław Ludwiczuk, Mirosław Zubkowicz i Dominik Jędruszuk).
 2. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 3. Jutro będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Patronki naszej Diecezji. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Mszę Święte w kościele o godz.: 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicach po poświęceniu pól, które rozpoczną się o godz. 15.00.
 4. We wtorek nowenna tygodni do św. Antoniego. To również dzień modlitw o  świętość życia kapłanów diecezji drohiczyńskiej. Wypada wtedy 27 r. śmierci pierwszego biskupa naszej diecezji Władysława Jędruszuka. 
 5. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie mamy i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Dla zmarłych wypraszajmy łaskę życia wiecznego. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.
 6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 7. Przeżywamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa majowe (w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00).
 8. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam dzieci, które przeżywają biały tydzień wraz z rodzicami.
 9. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 10. Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w gminie NSP2021.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zenon Tomaszuk i Wanda Wawryniuk. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…