Ogłoszenia X Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (za pracę: Szczepan Kasperuk, Mieczysław Daniluk i Andrzej Wasilewski).
 2. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, mężczyznom św. Józefa, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Zakończenie oktawy w czwartek – Msza Święta z Nieszporami Eucharystycznymi i błogosławieństwem ziół i kwiatów. Wypada w tym dniu też 22 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.
 5. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 6. Jutro pierwszy poniedziałek czerwca. Różaniec, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych o godz. 18.00.
 7. We wtorek nowenna tygodni do św. Antoniego.
 8. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na setną rocznicę poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odnowimy ten Akt w naszej wspólnocie parafialnej.
 9. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 10. 13 czerwca swoje imieniny obchodzi J. E. Ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.
 11. W przyszłą niedzielę (13 czerwca) po Mszy Świętej o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. Błogosławieństwo dzieci przy obrazie św. Antoniego.
 12. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwa czerwcowe (w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00).
 13. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam dzieci, które przeżywają biały tydzień wraz z rodzicami.
 14. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni oraz doskonały prezent na nadchodzące święta.
 15. Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Można to zrobić przez Internet lub w punkcie spisowym w gminie NSP2021.
 16. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 8 VI – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
 17. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Helena Mateuszuk i Danuta Zielińska. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłe polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…