Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie półkolonii parafialnych: P. Wójtowi Grzegorzowi Arasymowiczowi, P. Tomaszowi Grzędzińskiemu, młodzieży z KSMu – Paulinie i Oliwii Golwiej oraz Aleksandrze Korowajczuk. Składam wyrazy podziękowania na ręce ks. Radosława za kierownictwo na Oazie MDB w Sarnakach.
 4. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją i zmiana tajemnic.
 5. Jutro pierwszy poniedziałek lipca. Różaniec o godz. 17.15, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 6. Pierwsza środa – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań. Rozpoczęcie nabożeństwa do Przeczystego Serca św. Józefa na pięć pierwszych śród miesiąca.
  Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem. Składa się z następujących elementów:
  I. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi przez Przeczyste Serce św. Józefa,
  II. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,
  III. Litanii do św. Józefa,
  IV. wybranych modlitw do św. Józefa,
  V. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.
 7. W sobotę, 10 lipca, wypada 27 rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, Biskupa seniora Diecezji Drohiczyńskiej. W modlitwie polecajmy Go Bogu.
 8. Taca z przyszłej niedzieli, 11 lipca, przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 9. Zachęcamy do zapoznania się ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży opartych  na wartościach chrześcijańskich organizowanych przez Oazę oraz KSM.
 10. XXXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w stałym terminie 1-15 sierpnia. Skrócone zasady pielgrzymowania:
  • W Pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe
  • W tym roku noclegi tylko w namiotach
  • W Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter
  • Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych
  • Koszt pielgrzymki: 180 zł (druga i każda kolejna osoba z rodziny 100zł)
  • Grupa Fioletowa (Katedralna) wyruszy 1 sierpnia (niedziela) z Drohiczyna po Mszy Świętej
   o godz. 7.00
  • Zapisy na Pielgrzymkę w godzinach pracy kancelarii parafialnej od 28 do 31 lipca.
 11. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 12. Zostały przygotowane: album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 13. Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Od 23 czerwca pracę prowadzą rachmistrzowie spisowi. Proszę skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych. Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99. NSP2021.
 14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog;
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, prowadził życie pustelnicze; założył sławne opactwo na Monte Cassino, gdzie napisał Regułę, która rozpowszechniła się w całej Europie i wysłużyła mu tytuł patriarchy mnichów Zachodu; papież Paweł VI ogłosił go patronem Europy.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Taras. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…