Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła

1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
  2. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym do puszek na rzecz pogorzelców ze wsi Nowej Białej.
  4. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
  5. W sobotę o 17.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a sakrament Chrztu udzielany jest w  IV niedzielę miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w organizowanej przez MIVA Polska – Ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – „podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten szlachetny cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu, które umożliwiają im przemieszczanie się na trudnych terenach misyjnych.
  7. W następną niedzielę, z racji na wspomnienie z dnia 26 lipca, za wstawiennictwem św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa będziemy obchodzić Dzień Dziadka i Babci. Jest to Dzień Wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  8. Zachęcamy do zapoznania się ofertą wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży opartych  na wartościach chrześcijańskich organizowanych przez Oazę oraz KSM.
  9. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.
  10. XXXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w stałym terminie 1-15 sierpnia. Skrócone zasady pielgrzymowania:
    • W Pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe
    • W tym roku noclegi tylko w namiotach
    • W Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę może uczestniczyć każdy, kto akceptuje jej religijny charakter
    • Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką dorosłych
    • Koszt pielgrzymki: 180 zł (druga i każda kolejna osoba z rodziny 100zł)
    • Grupa Fioletowa (Katedralna) wyruszy 1 sierpnia (niedziela) z Drohiczyna po Mszy Świętej
      o godz. 7.00
    • Zapisy na Pielgrzymkę w godzinach pracy kancelarii parafialnej od 28 do 31 lipca.
  11. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
  12. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
  13. Wójt Gminy Sarnaki przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 oraz zachęca mieszkańców do udziału w nim. Od 23 czerwca pracę prowadzą rachmistrzowie spisowi. Proszę skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy przy ich pomocy. Rachmistrzami są mieszkańcy naszej gminy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie i podpisali przyrzeczenie o zachowaniu w tajemnicy informacji, do których mają dostęp w trakcje realizacji wywiadów spisowych. Jeśli ktoś ma obawy, może rachmistrza zweryfikować dzwoniąc pod numer infolinii spisowej 22 279 99 99. NSP2021.
  14. W tym tygodniu patronują nam:
    • 22 VII – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
    • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
    • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego;
    • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda;
    • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.