Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy dożynki gminno-parafialne. Poświęcone wieńce dożynkowe z zebranych w tym roku zbóż, ziół, kwiatów i owoców oraz dziękczynna Msza Święta w intencji rolników za ich ciężką pracę i zebrane plony, są wyrazem wdzięczności składanej Panu Bogu za wysiłek rolników, który często nie jest doceniany, a służy nam wszystkim.
 4. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym są przeznaczone na pomoc migrantom i uchodźcom z Afganistanu zgodnie z tym, że niedziela 5 września została ogłoszona „Dniem Solidarności z Afgańczykami’’. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za złożone ofiary.
 5. Jutro pierwszy poniedziałek sierpnia. Różaniec o godz. 17.15, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 6. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Święte w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 15.30.
 7. W sobotę diecezjalne dziękczynienie za plony w Ciechanowcu. Naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Kamianki.
 8. W niedzielę 12 września beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej.
 9. W najbliższą niedzielę Wójt Gminy Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury i Parafia zapraszają o godz. 18.00 na pierwszy koncert z cyklu Klasyczne Koncerty w Gminie Sarnaki – Przystanki III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Będzie to koncert operetkowy pt. „Miłość to Niebo na ziemi’’.
 10. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 11. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 12. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 07 IX – bł. Ignacy Kłopotowski, prezbiter, gorliwy duszpasterz.