Ogłoszenia XXV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 3. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj zgodnie z Listem Pasterskim Ks. Bpa Piotra Sawczuka odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej. Dziękuję wszystkim wiernym za złożone ofiary.
 4. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zajęć dla dzieci i młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki, zwłaszcza rodzicom, dyrekcji naszej szkoły, nauczycielom, wychowawcom, młodzieży z KSMu, prezesowi KSMu P. Mateuszowi Stefaniukowi i P. Tomaszowi Obrępalskiemu. Jak widzicie w naszej parafii jest wiele różnych propozycji dla dzieci. Warto się z nimi zapoznać i z nich skorzystać.
 5. Wyrażam wdzięczność i gratuluję drużynie ministranckiej w składzie: Dawid Dmowski, Gabriel Głuchowski, Jakub Księżopolski, Mikołaj Matejczuk, Ignacy Obzejta, Maciej Ostaszewski, Bartosz Radziejewski, Daniel Wasiluk i Jakub Wasiluk za zajęcie IV miejsca w diecezjalnym turnieju ministranckim w piłkę nożną.
 6. Dziękuję za udział w V Oblężeniu Jasnej Góry.
 7. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi. Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.
 8. W sobotę o 17.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a sakrament Chrztu udzielany jest w  IV niedzielę miesiąca.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, album Budowa Kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 IX – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
  • 21 IX – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
  • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Henryk Onopiuk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…