Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziękuję parafianom, którzy wczoraj włączyli się w modlitwę oraz podjęli pielgrzymów biorących udział w Narodowej Pielgrzymce Ku Czci Jezusa Chrystusa Króla Polski wzdłuż granic Polski w naszym kościele.
 3. Dzisiaj IV niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace związane z wyposażeniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie.
 4. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 5. We wtorek przypada 13 rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Z tego względu spotykamy się by z Koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. O godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy wszystkich, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, szkołą, kościołem, i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego – dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
  W naszej parafii będziemy modlić się o 15.00 przy skrzyżowaniu dróg w następującym porządku: przy ul. Kolejowej i przy kościele.
 6. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik: zmianie ulega godz. sprawowania Mszy Świętej wieczorowej (o godz. 17.00) i jest to miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po Mszy Świętej o 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach lub przy kapliczkach. Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Przygotujmy się przez wcześniejszą spowiedź do właściwego przeżycia tego szczególnego czasu.
  W pierwszy piątek Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
  Na Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie różańców, a po zakończonym nabożeństwie konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00 i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
  W pierwszą niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatów.
 8. Taca z przyszłej niedzieli tradycyjnie będzie przeznaczona na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.20 zapraszam poszczególne KŻR według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Sarnackiej, albumy z Budowy Kościoła w Parafii Sarnaki oraz upamiętniające Misje i Poświęcenie, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech;
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza;
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.