Ogłoszenia XXIX Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Zapraszamy na to spotkanie również nowe osoby.
 4. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Będziemy polecać ich w modlitwie różańcowej.
 5. W sobotę o 17.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, a sakrament Chrztu udzielany jest w  IV niedzielę miesiąca.
 6. Trwa porządkowanie mogił zmarłych na naszym cmentarzu przed zbliżającymi się uroczystościami. Prośba – by zabierać śmieci ze sobą do domowych odpadów, ewentualnie właściwie je segregować do kontenerów. Nie bójmy się dołożyć starań by cmentarz był miejscem godnego spoczynku naszych bliskich zmarłych.
 7. W zakrystii znajdują się karty wypominkowe do odebrania. Wzorując się na naszych przodkach i tradycji Kościoła chcemy wspominać naszych zmarłych oraz ofiarować im najpiękniejszy i jedyny skuteczny dar – naszą modlitwę. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kart wypominkowych.
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 9. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach lub przy kapliczkach. Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny.
 10. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 8 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 18 X – św. Łukasz, ewangelista; pochodził z rodziny pogańskiej; nawróciwszy się na chrześcijaństwo, stał się towarzyszem św. Pawła Apostoła; autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;
  • 20 X – Jan Kanty, prezbiter urodził się w Kętach w roku 1390; studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem i wykładał teologię; odznaczał się wielkim miłosierdziem dla ubogich; zmarł w Krakowie 24 grudnia 1473 roku;
  • 22 X – św. Jana Pawła II, papież; Karol Józef Wojtyła urodził się w 1920 r. w Wadowicach; wyświęcony na kapłana w Krakowie, kontynuował studia teologiczne w Rzymie; mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, w roku 1964 został jej arcybiskupem metropolitą; uczestniczył w pracach Soboru Watykańskiego II; 16 października 1978 r. wybrany na papieża.
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Teresa Raczyńska i Celina Szablewska. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…