Ogłoszenia XXXI Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na Fundusz Misyjny.
 2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte będą sprawowane: w kościele o godz.: 8.30, 10.00, 11.30 (nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00), a w kaplicach o godz.: 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 żałobne nieszpory i procesja na cmentarz. Zgodnie z tradycją na naszym cmentarzu parafialnym procesja żałobna, kazanie, różaniec oraz poświęcenie krzyży i pomników nagrobnych zgłoszonych w kancelarii.
 3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Święte będą sprawowane: w kościele o godz.: 8.30, 10.00, 17.00, a w kaplicach o godz. 15.30. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 nieszpory za zmarłych i procesja żałobna na cmentarz.
 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Do 8 listopada włącznie po Mszy Świętej o  godz. 17.00 będzie procesja na cmentarz z różańcem za zmarłych. Z powodu wciąż trwającej epidemii Covid-19, Penitencjaria Apostolska wydała w dniu 27 października br. „Dekret”, w którym potwierdziła i rozszerzyła na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, związane z odpustami zupełnymi za wiernych zmarłych.
 5. Zachęcam do składania wypominek, które niech będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności zmarłym rodzicom, dziadkom, braciom, siostrom, kapłanom i krewnym „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy również po śmierci” – św. Ambroży. Św. Jan Paweł II w rozważaniach na „Anioł Pański” w listopadzie 2003 roku powiedział: “Kościół od zawsze wzywał do modlitwy za zmarłych. Zachęca on ludzi wierzących, by tajemnicę śmierci postrzegali nie jako ostatnie słowo o losie człowieka, lecz jako przejście do życia wiecznego. Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie kart wypominkowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Przygotujmy się przez wcześniejszą spowiedź do właściwego przeżycia tego szczególnego czasu.
  Pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa na pięć pierwszych śród miesiąca, a następnie o godz. 16.30 różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań.

  Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa odprawiane w pierwsze środy miesiąca nawiązuje do nabożeństwa pierwszych sobót wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi, przeżywanych w łączności ze św. Józefem. Składa się z następujących elementów:
  I. spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi przez Przeczyste Serce św. Józefa,
  II. rozważań na poszczególne pierwsze środy miesiąca,
  III. Litanii do św. Józefa,
  IV. wybranych modlitw do św. Józefa,
  V. wzbudzenia intencji na zakończenie nabożeństwa.

  W pierwszy czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
  W pierwszy piątek Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
  W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – Msza Święta i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz.: 7.00 ze spotkaniem członków KŻR i 16.15 z różańcem wynagradzającym i rozważaniem, a w kaplicach o 15.30. Szczególnie zapraszamy uczniów klas V i VII.
  W pierwszą niedzielę po Mszy Świętej o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 7. W piątek zbiórka ministrantów po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! (W poniedziałek 1 listopada adoracja indywidualna).
 9. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 8 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 04 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Krystyna Stafaniuk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…