Ogłoszenia XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni (za pracę: Andrzej Wasiluk i Mirosław Lipiński).
 2. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
 3. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane do puszek na ten cel.
 4. W piątek wieczór wiary w WSD w Drohiczynie dla młodzieży męskiej.
 5. W sobotę dzień modlitw za zmarłych biskupów, rządców i kapłanów naszej diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wieczorem o godz. 18.00 kolejna Msza Święta w intencji Mężczyzn. Jest to święto patronalne naszego WSD w Drohiczynie i KSMu.
 7. Z powodu wciąż trwającej epidemii Covid-19, Penitencjaria Apostolska wydała w dniu 27 października br. „Dekret”, w którym potwierdziła i rozszerzyła na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, związane z odpustami zupełnymi za wiernych zmarłych. Odpust możemy uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 8. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu – „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy również po śmierci” – św. Ambroży. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać u księży lub w zakrystii.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
 10. Zachęcamy do nabywania caritasowych zniczy nagrobnych (w cenie 8 zł). Czyniąc to wspieramy dzieła charytatywne w parafii i diecezji. Można również nabyć kalendarz seminaryjny.
 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Apolonia Mazuruk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłą polecamy w modlitwie – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…