Ogłoszenia II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Pierwsza środa – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań.
 3. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.
  W tym dniu modlimy się w intencji misji i składamy ofiary na tacę na potrzeby misji na całym świecie.
 4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
  Poniedziałek 8.30 Chybów          15.00 ul. Kolejowa
  Wtorek 8.30 Rzewuszki i Kolonia, Franopol        15.00 ul. Dzikowa, Zajęcza, Krecia i Lisia
  Środa 8.30 Kamianka i Rozwadów     15.00 3 Maja i Osiedle Gazowe
  Piątek 18.00 ul. Piłsudzkiego, Berka i Kościelna
  Sobota 8.30 Nadleśnictwo i Blok drogowców, ul. Żeromskiego, Kilińskiego, Spokojna, Szkolna, Blok Przetwórniany