Ogłoszenia VII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni i ogrzewanie.
 2. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
 3. Oddanie 33 – formacja dla chętnych. Rozpoczęcie w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz. 17.00. Materiały potrzebne do przeprowadzenia tych rekolekcji oraz zapisy w zakrystii.
 4. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 5. Jest organizowany dzień skupienia dla mężczyzn 26 lutego – wyjazd do Sokółki i Świętej Wody organizowany przez Wspólnotę Mężczyzn św. Józefa. Zapisy w zakrystii i u ks. Adama.
 6. W przyszłą sobotę modlitwa za Ojczyznę jako czuwanie nocne „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” (modlitwa o prawdę, złamanie ducha kłamstwa i manipulacji oraz o dar pokoju) – rozpoczęcie o godz. 21.00 (jak będą chętni), zapisy w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się tak licznie w program modlitewny związany z nawiedzeniem naszej parafii przez relikwie św. Jana Pawła II i Krzyża Papieskiego, szczególnie KŻR, Wspólnocie Mężczyzn św. Józefa, Przyjaciołom Oblubieńca, KSM-owi, ministrantom, dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom, kandydatom do bierzmowania i strażakom za zabezpieczenie Drogi Krzyżowej.
 9. W tym trudnym stanie pandemicznym oprócz przestrzegania wszelkich zaleceń, odpowiedzialności oraz środków ostrożności, trzeba nam – ludziom wierzącym – pokładać nadzieję w Bogu oraz pamiętać o modlitwie i poście. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 17.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 16.30 zapraszamy członków KŻR według ustalonego porządku.
 10. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 11. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 23 II – św. Polikarp (I/II w.), uczeń świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Kosyl, Czesława Szymczuk, Eugenia Czarnocka, Marianna Matejczuk, Wincenty Cybulski i Monika Rytel. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…