Józef Tour

Wspólnota Mężczyzn św. Józefa 26 lutego przeżywała dzień skupienia. Trasa poprowadziła przez Sanktuaria Podlasia. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy od wizyty w Sokółce – Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Przygotowaniem do Mszy Świętej, sprawowanej o godz. 10.00 pod przewodnictwem naszego ks. opiekuna wraz z ojcem duchownym i klerykami IV i V roku łomżyńskiego seminarium, była projekcja filmu o sokólskim Cudzie eucharystycznym, modlitwa indywidualna oraz wprowadzenie ks. kan. Stanisława Gniedziejki – byłego proboszcza, obecnie Wicekustosza. Później, zgromadzeni w kaplicy Najświętszego Sakramentu, będąc w bliskości Cząstki Ciała Pańskiego umieszczonego w kustodium pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia zawierzając naszą Parafię, naszą Wspólnotę, nasze rodziny, nas samych oraz zmarłych i Dusze w czyśćcu cierpiące.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, aby wypłakać przed Maryją swoje troski, bóle i cierpienia, ale także by patrząc na Nią i na Jej Syna, odzyskać nadzieję i odwagę do znoszenia trudów ziemskiej pielgrzymki, do dźwigania swoich codziennych krzyży. Korzystając z gościnności miejscowego Proboszcza-Kustosza ks. Alfreda Butwiłowskiego mogliśmy poznać historię tego miejsca, określanego jako Kościół XXI wieku, gdyż w większości znajduje się pod otwartym niebem Świętej Wody, a także przeżywać dalszą część naszego skupienia, której przewodniczył ks. Marek Muraszkiewicz. Zgromadzeni przy ołtarzu na zewnątrz budynku kościoła, przy grocie ze źródełkiem wzorowanej na kaplicy z Lourdes, otoczonym Kapliczkami Różańcowymi oraz stacjami Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową, następnie trwając na modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej wysłuchaliśmy konferencji, adorowaliśmy Pana oraz pomodliliśmy się Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej przy kapliczkach kończąc modlitwę przy figurze św. Józefa – naszego Patrona.
W drodze powrotnej nawiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim. Zachęceni słowem Proboszcza-Kustosza ks. kan. Dariusza Kujawy, trwając na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, wzywaliśmy Miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata.