Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków. 
 3. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 4. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 11.30.
 5. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj (zmiana godziny sprawowania Mszy Świętej wieczorowej w dni powszednie na 18.00), w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 6. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 7. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. Z racji na pierwszy poniedziałek – modlitwa w intencji Dusz czyśćcowych.
 8. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zapraszam na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Strażaków o godz. 10.00, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 9. Pierwsza środa miesiąca – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej o godz. 17.20 z czytaniem próśb i podziękowań.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00 (przygotowujący się do bierzmowania);
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00, a w kaplicach o 15.30 (uczniowie kl. IV i VI);
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem wynagradzającym o godz. 7.00 i o 17.15 (uczniowie kl. V i VII).
 11. W najbliższą niedzielę, 8 maja, uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława Bp i M. – patrona naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. kan. prof. dr hab. Krzysztof Burczak. To czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 12. Poświęcenie pól:
  poniedziałek od godz. 15.00: Sarnaki; Chlebczyn; Franopol;
  wtorek od godz. 1500: Płosków i Kol. Płosków; Kózki, Binduga, Klimczyce; Chybów;
  wtorek od. godz. 19.00: Rozwadów i Terlików. 
 13. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 14. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
  • 4 V – św. Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
  • 6 V – św. Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.
 16. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Tadeusz Walczuk. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…