Ogłoszenia uroczystość Trójcy Świętej

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 3. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie i błogosławieństwo dzieci – serdecznie zapraszam! To liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, który jest patronem J. E. Ks Bp Antoniego Pacyfika Dydycza. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie.
 4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla dziewczynek sypiących kwiaty.
 5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: w kościele parafialnym o godz. 8.30, 10.00 i 17.00, a w kaplicach: Lipno – 8.00, Mierzwice – 9.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów w samą uroczystość jak również w trakcie tzw. oktawy (procesja wokół kościoła, a na zakończenie Nieszpory Eucharystyczne).
  Zapraszam mieszkańców poszczególnych miejscowości według następującego porządku: piątek –Hołowczyce i Kol. Hołowczyce; sobota – Chybów, Rozwadów i Mierzwice; niedziela – Sarnaki; poniedziałek – Bużka, Kózki, Binduga, Klimczyce i Kol. Klimczyce; wtorek – Chlebczyn, Franopol, Płosków i Kol. Płosków; środa – Lipno i Rzewuszki; czwartek – Grzybów, Kamianka i Terlików.
 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz.: 11.30 i 17.00.  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 7. 15-23 czerwca nowenna przygotowująca do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 9. Zostały przygotowane: album z Budowy, Misji i poświęcenia kościoła w Parafii Sarnakiokolicznościowy Krzyż upamiętniający Misje i Poświęcenie oraz imienne Błogosławieństwa Misyjne, które stanowią cegiełki na dalsze prace prowadzone w nowej świątyni.
 10. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym. 
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Waldemar Zubkowicz i Paweł Pióro. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłych polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…