Ogłoszenia XIV Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. To pierwsza niedziela lipca. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją i zmiana tajemnic.
 3. Składam wyrazy podziękowania na ręce ks. Radosława za kierownictwo na Oazie MDB w Sarnakach.
 4. Jutro pierwszy poniedziałek lipca. Różaniec o godz. 17.15, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 5. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca:
  – różaniec do Matki Bożej Sarnackiej o godz. 17.20 z czytaniem próśb i podziękowań;
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 8. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości. Z racji na sezon urlopowy Msza Święta we Fronołowie w każdą sobotę o godz. 17.00.
 9. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata!
  Do prowadzenia modlitwy różańcowej o godz. 17.30 zapraszamy członków KŻR i wspólnot według ustalonego porządku.
 10. W tym tygodniu patronują nam:
  • 06 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • 08 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja. 
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Marcin Chybowski Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia; zmarłego polecamy w modlitwie –Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…