Ogłoszenia XXIII Niedziela Zwykła

 1. Podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz nowej świątyni.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dożynki gminno-parafialne. Poświęcone wieńce dożynkowe z zebranych w tym roku zbóż, ziół, kwiatów i owoców oraz dziękczynna Msza Święta w intencji rolników za ich ciężką pracę i zebrane plony, są wyrazem wdzięczności składanej Panu Bogu za wysiłek rolników, który często nie jest doceniany, a służy nam wszystkim.
 3. Jutro Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 4. Jutro po mszy wieczornej spotkanie Przyjaciół Oblubieńca na salce. Zapraszamy obecnych członków i nowe osoby.
 5. We wtorek w Łosicach akcja oddawania krwi przy kościele św. Zygmunta.
 6. W środę różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań.
 7. W czwartek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Święte w kościele parafialnym o godz.: 8.30, 10.00 i 18.00, a w kaplicach o godz. 15.30. Jest to kolejny 8 dzień miesiąca – odniesienie do św. Stanisława naszego patrona i nawiązanie do nowenny przed 600-leciem parafii i 1000-leciem narodzenia naszego Patrona.
 8. W czwartek po mszy wieczornej zbiórka ministrantów. Serdecznie wszystkich chłopców zapraszamy.
 9. W piątek po mszy wieczornej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy byłych i obecnych członków, a także nowe młode osoby, które chciałyby współtworzyć wspólnotę.
 10. W sobotę diecezjalne dziękczynienie za plony w Kosowie Lackim. Naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Rzewuszek i Kolonii. 
 11. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi – zapraszamy wszystkie dzieci, które śpiewem chcą wielbić Pana Jezusa.
 12. W najbliższą sobotę w kościele o godz. 18.30 koncert “Piękny jest świat”.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień wychowania chrześcijańskiego.
 14. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00 do godz. 18.00. Błagajmy o Miłosierdzie dla nas i całego świata! Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszam poszczególne grupy i osoby według ustalonego porządku.
 15. Mężczyźni św. Józefa naszej parafii udają się do Częstochowy 24.09. na Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę rano ok. godz. 4.00.
 16. Zachęcamy do nabywania “Niedzieli” z dodatkiem “Bliżej życia z wiarą” i podpisywania obywatelskiej inicjatywy obywatelskiej “Aborcja to zabójstwo”.