Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszej świątyni.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna.
  Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Taca przeznaczona jest na cele charytatywne – dzieła miłosierdzia czynione przez Caritas.
 3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  od godz. 15.00 do różańca.
 4. W październiku – miesiącu różańcowym – zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach lub przy kapliczkach.Wierni za udział w tym nabożeństwie mogą zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wspólnoty do prowadzenia różańca.
 5. Jutro pierwszy poniedziałek października. Różaniec, a następnie Msza Święta w intencji Dusz czyśćcowych.
 6. Zbiórka ministrantów we wtorek  po mszy wieczornej.
 7. W środę o godz. 17.00 różaniec do Matki Bożej Sarnackiej z czytaniem próśb i podziękowań.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz za kapłanów. Tego dnia spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców po mszy wieczornej.
 9. W pierwszy piątek Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00, w kaplicy w Lipnie o godz. 15.15, a w Mierzwicach o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy uczniów klas IV i VI.
 10. Spotkanie młodzieży pragnącej należeć do wspólnoty KSM w piątek o godz. 19.00.
 11. Na najbliższą sobotę zaplanowano ogólnoświatowy Różaniec Mężczyzn – zapraszamy w sposób szczególny mężczyzn naszej parafii do udziału w nabożeństwie różańcowym, które prowadzić będzie Bractwo Św. Józefa. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie mężczyzn.
 12. W sobotę 15 października w sanktuarium maryjnym w Ostrożanach odbędzie się czuwanie wspólnot różańcowych. Jeżeli zbierze się odpowiednia ilość chętnych zostanie zorganizowany transport. Zapisy u zelatorki parafialnej i u pana kościelnego. Serdecznie zachęcamy do udziału!
 13. W tym tygodniu wspominamy: św. Franciszka z Asyżu (we wtorek), św. Faustynę (w środę), NMP Różańcową (w piątek).
 14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Stanisław Buraczenko
  i śp. Wiesława Kondera, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…