Ogłoszenia parafialne – 7 Niedziela zwykła

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Ostatnie dni karnawału przeżyjmy w abstynencji, a pierwsze dni Wielkiego Postu jako ekspiację za grzechy pijaństwa.
  3. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15 do 17.
  4. Od poniedziałku rozpoczynamy rekolekcje przed ponowieniem, a dla tych którzy chcą zrobić to pierwszy raz oddaniem MB tzw. Oddanie 33. Rekolekcje te zakończą się 24. 03., a 25 będzie oddanie przed obrazem MB. Osoby które nie mają materiałów mogą zgłosić się do zakrystii. Rozważanie i prowadzenie będzie czynione codziennie na mszy o 17.00.
  5. W Środę początek Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 8.30, 10.00 i 17.00. Jest to dzień ścisłego postu. Początek postu to postanowienia na ten okres co do ciała i co do ducha.
  6. Ogólne praktyki dla całej parafii na okres WP: Droga Krzyżowa w piątki o 16.00 i 19.00, dla dzieci po DK i Mszy św. będą rozdawane obrazki. Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w Niedziele o 17.00 i w I Niedzielę WP po Mszy św. o 8.30, w II Niedzielę po 10.00, w III Niedzielę po 11.30. Rekolekcje WP 24, 25 i 26 marca prowadzi ks. kan. Henryk Jakubowicz. Piesza Nowenna do św. Józefa do Lipna po Mszy św. o 17.00 od 10.03. Rekolekcje Oddanie 33.
  7. Pomocą w jałmużnie wielkopostnej są skarbonki które można zabrać do domu, a z zawartością wrócić w Triduum Paschalne.
  8. Niedziela – dla mężczyzn św. Józefa i nie tylko skupienie od 15.00 koronka, różaniec, nowenna, konferencja.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli.
  10. Odeszli do Pana śp. Dariusz Miłkowski z Bużki i śp. Urszula Maciejuk z Sarnak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…