Ogłoszenia parafialne – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Brakuje dzieci na nabożeństwie czerwcowym.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 15.00 do 18.00.
 4. W poniedziałek modlitwa w intencji dusz czyśćcowych.
 5. We wtorek nowenna do św. Antoniego.
 6. W środę różaniec z czytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej.
 7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 8.30, po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy tradycyjną trasą. Ostatni ołtarz przygotowują rodzice dzieci I Komunii św. Na procesję zabieramy wszystkie paramenty procesyjne, dziewczynki wszystkie sypią kwiatki. Kazanie na zakończenie procesji przy 4. ołtarzu. Zabieramy ze sobą teksty pieśni na procesję. Jest to również 8. dzień miesiąca, nasze odniesienie do św. Stanisława i przypomnienie o realizacji nowenny przed 600 leciem parafii i 1000 leciem urodzin św. Stanisława. Msza św. wieczorna o 17.00, a o 16.00 spotkanie z radą parafialną.
 8. W sobotę rocznica wizyty papieża św. Jana Pawła II w Drohiczynie. W tym dniu w Drohiczynie dzień wspólnoty. Zaproszone są wszystkie grupy ministranci, schola i inne grupy do Drohiczyna, o 15.00 Msza św. z rozesłaniem. W parafii po Mszy św. o 18.00 spotkanie przed krzyżem papieskim. 
 9. Od piątku do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na procesję zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci I Komunii  św. w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, do niesienia różańca, poduszek. Starszych do chorągwi i feretronów. Na poszczególne dni zapraszamy szczególnie mieszkańców: piątek – Hołowczyce i Kolonie, sobota – Chybów, Rozwadów, Mierzwice, niedziela – Sarnaki, poniedziałek – Bużka, Kózki, Binduga, Klimczyce i Kolonia, wtorek – Chlebczyn, Franopol, Płosków i Kolonia, środa – Lipno, Rzewuszki, czwartek – Grzybów, Kamianka, Terlików.
 10. Przypominam rodzicom kandydatów do bierzmowania o sprzątaniu, koszeniu przy kościele i na cmentarzu, zamieść nowy chodnik na cmentarzu. Zapraszamy w sobotę na godz. 8.00.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli.
 12. Odeszła do Pana śp. Ewa Maksymiuk z Terlikowa. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…