Ogłoszenia parafialne – XXI niedziela zwykła

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła, na kwiaty, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu uroczystości poświęcenia organów i instalacji relikwi świętych i błogosławionych.
  2. Podziękowanie za przeprowadzenie, udział i obecność na trasie w czasie pielgrzymki do Leśnej Podlaskiej.
  3. Specyfikacja organów: 3288 piszczałek, 2478 metalowych, 506 drewnianych, 304 językowych; 3 manuały; 50 głosów.
  4. Trwa adoracja Nahświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 18.00.
  5. W związku z przygotowaniem do beatyfikacji rodziny Ulmów i wyjazdu na tę uroczystość (brak chętnych) planujemy przeprowadzić Jerycho różańcowe w piątek i sobotę 8. i 9. września. Nasza parafia zna dobrze sprawę obecności Żydów w naszej społeczności i im pomocy w czasie wojny. Warto tę prawdę i tę sprawę przemodlić. Dlatego serdecznie zapraszam do zapisywania do prowadzenia tego nabożeństwa.
  6. I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź o 17.00. Przypominam uczniom kl. IV i VI o obowiązku obchodzenia tego nabożeństwa a wszystkich pozostałych uczniów zapraszam do spowiedzi i komunii św. na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny. Jest to również rocznica wybuchu II wojny światowej pamiętamy o poległych w obronie ojczyzny.
  7. I sobota miesiąca nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 różaniec wynagradzający, rozważanie różańcowe i konferencja dla kół rózańcowych i oddanych Matce Bożej. I o 17.15 różaniec wynagradzający, rozważanie różańcowe, nabożeństwo i Msza św. Przypominam uczniom kl. V i VII o obowiązku tego nabożeństwa. 
  8. I niedziela miesiąca nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i procesja eucharystyczna razem z wieńcami dożynkowymi po Mszy św. o 11.30. O 11.15 prezentacja wieńców i ocena konkursowa, poświęcenie wieńców i Msza św. jako uroczystość dożynkowa parafii i gminy Sarnaki. Prosimy, aby każda miejscowość miała wieniec dożynkowy, który jest znakiem naszej uroczystości i pracy. Zapraszamy również o przygotowanie poczęstunku jako znak danej miejscowości, Częstujemy uczestników dopiero po zakończeniu oficjalnych uroczystosci, które odbędą się bezpośrednio po Mszy św. i procesji eucharystycznej. Tradycyjnie będzie dzielenie się chlebem, ogłoszenie wyników na najładniejszy wieniec i wręczenie nagród, które funduje wójt gminy Sarnaki. W czasie degustacji zachęcamy do występów artystycznych na naszej scenie.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Niedzieli.
  10. Odszedł do Pana śp. Stanisław Stefański z Kózek. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…