Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela zwykła

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła, za udział w procesji w Boże Ciało, za ołtarze i dekoracje.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała, zapraszamy do udziału w procesji: poniedziałek – Bużka, Kózki, Binduga, Klimczyce i kolonia, wtorek – Chlebczyn, Franopol, Płosków i Kolonia, środa – Lipno, Rzewuszki, czwartek – Grzybów, Kamianka, Terlików.
 3. Niestety, na zaproszenie w związku ze Światowym Dniem Dziecka żadne dziecko nie przyszło, bardzo nam przykro.
 4. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 18.00. 
 5. W poniedziałek modlitwa w intencji dusz czyśćcowych.
 6. We wtorek nowenna do św. Antoniego.
 7. W środę różaniec z czytaniem próśb i podziękowań do Matki Bożej Sarnackiej.
 8. Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
 9. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podsumowanie I piątków. W tym dniu wypada również I piątek – nabożeństwo po Mszy św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.00.
 10. W sobotę zgodnie z zapowiedzią ks. Biskupa i według plakatów ten dzień to dziękczynienie za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Drohiczyna. Ten dzień to dzień wspólnot z całej diecezji. Od godz. 10.00 w 6. punktach mają spotkania różne wspólnoty z całej diecezji. Serdecznie proszę, aby każda z naszych wspólnot była reprezentowana na tych spotkaniach. Proszę sprawdzić, gdzie i która wspólnota ma spotkanie. Centralnym punktem będzie Msza św. o 13.00 przy katedrze i poczęstunek w ogrodach seminaryjnych.
 11. Ten dzień to wspomnienie Niepokalanego Serca MB, podsumowanie I sobót miesiąca.
 12. To również kolejny 8. dzień miesiąca nasze odniesienie do nowenny naszej parafii w przygotowaniu uroczystości 600. lecia parafii i 1000. lecia urodzin patrona św. Stanisława Bp. i M.. Jednym z punktów nowenny każdego roku jest pielgrzymka związana z patronem danego roku. W tym roku nowennie patronuje św. Maksymilian Maria Kolbe. Plan pielgrzymki: Poniedziałek 17.06. – godz. 5.15 wyjazd do Niepokalanowa, po obiedzie wyjazd do Zduńskiej Woli – miejsce urodzenia. Msza św. w Częstochowie i Apel Jasnogórski. Wtorek godz. 6.00 Jasna Góra odsłonięcie obrazu, Msza św., godz. 8.00 wyjazd do Oświęcimia, godz. 10.00 Oświęcim, Kalwaria Zebrzydowska. Obiad i zwiedzanie. Powrót do domu ok. godz. 21.00. Gdy ogłosiliśmy w lutym o pielgrzymce zapisane zostały wszystkie miejsca. Jednak do dziś nie zostały uregulowane należności. Dlatego jeśli ktoś nie był zapisany, a chce jechać zapraszamy do zakrystii.
 13. Jest jeszcze jeden problem. Tradycyjnie rodzice dzieci I komunii św. i bierzmowanych układają kostkę na cmentarzu. Do dziś rodzice dzieci I komunii św. wywiązali się ze swej pracy, rodzice kandydatów do bierzmowania jeszcze nie. Jak widzimy zostało jeszcze ułożyć ponad 100m2 kostki. Dlatego zapraszam na sobotę lub inny odpowiedni termin, aby pracę dokończyć. Przypominam o zabraniu podstawowego sprzętu – łopata, taczka, ciągnik z widłami. Jeśli nie, to będę prosił rodziny tych grobów, które są w obrębie tych prac.
 14. Zachęcamy do czytania Niedzieli.