Ogłoszenia XVI Niedziela Zwykła

 

  1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
  2. Podziękowanie za ofiary do puszki dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy z 29 czerwca b.r.
  3. We środę (26 lipca) wspomnienie św.: Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa – w tym dniu dziękujemy Bogu w sposób szczególny za dziadków i osoby starsze.
  4. W przyszłą Niedzielę poświęcenie pojazdów, z racji na przypadające w tym tygodniu wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców.
  5. Za dwa tygodnie (6 sierpnia) będziemy przeżywać w parafii odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Tradycyjnie będziemy się przygotowywać do uroczystości poprzez Jerycho Różańcowe. Jerycho rozpocznie się w piątek i zakończy w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny czuwania modlitewnego (minimum dwie osoby na godzinę). Więcej informacji i lista w zakrystii.
  6. W najbliższą Niedzielę zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Fatimskiej w Kózkach. Msza św. w Kózkach o godzinie 16 i przekazanie Obrazu i Figury do Bużki.
  7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Wyruszamy na szlak 1 sierpnia z Drohiczyna. Wejście na Jasną Górę 13 sierpnia. Zapisy od piątku (28 lipca) w godzinach 17-19 na wikariacie i w zakrystii.
  8. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce (względy zdrowotne, brak urlopu), zachęcamy do pielgrzymowania duchowego. Polega ono na: łączeniu się duchowym z pielgrzymami, którzy zdążają do Tronu Matki w Częstochowie, podjęciu intencji (w której ofiarujemy nasze duchowe pielgrzymowanie), ofiarowanie w naszej intencji dobrowolnej ofiary (np.: post, pomoc bliźniemu, piesza wędrówka do kościoła parafialnego), udziale w tym okresie (1-15 sierpnia) we Mszy św., przyjmowanie Komunii św.
  9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd 13 sierpnia (rano). Chcemy zajechać na wejście pielgrzymki Drohiczyńskiej. Powrót 15 sierpnia (wyjazd z Częstochowy po uroczystej sumie odpustowej). Koszt 75 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.