30 Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Kończy się czas przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zadbajmy o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich, porządkując pomniki. Do ogólnego sprzątania cmentarza prosimy mieszkańców Chlebczyna. Zapraszamy w Poniedziałek (30 października) ze sprzętem: kosiarki rotacyjne, kosy spalinowe, ciągnik, wóz bądź przyczepka, grabie itp. Narzędzia potrzebne do uprzątnięcia cmentarza i terenu wokół niego.
 3. Przypominamy i zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia komunii świętej w tych dniach za naszych bliskich zmarłych. Spowiedź w kościele przed Mszami św. w kaplicach w Poniedziałek (30 października): Mierzwice od 15;30, Lipno od 17;30.
 4. Przypominamy i zachęcamy do modlitwy za zmarłych, a w sposób szczególny do tzw. „wypominek”.
 5. We wtorek zakończenie październikowej modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci wraz z planszami i zbieranymi podczas „Różańca” naklejkami.
 6. W środę Uroczystość Wszystkich świętych. Msze św. o 8;30, 10 i 11;30. W kaplicach w Lipnie o 8, w Mierzwicach o 10. Mszy świętej wieczorowej (17;00) nie będzie. Po Mszy świętej o 11;30 Nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Na cmentarzu procesja z modlitwą za zmarłych, różaniec, kazanie i poświęcenie pomników. Chęć poświęcenia pomnika zgłaszamy wcześniej. Taca przeznaczona na budowę Kościoła.
 7. W czwartek Dzień Zaduszny i pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o 8;30, 10 i 11;30. W kaplicach w Lipnie o 8, w Mierzwicach o 10. Po Mszy świętej o 11;30 Nieszpory żałobne i procesja na stary cmentarz. O 15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne i Adoracja indywidualna. Przypominamy młodzieży bierzmowanej o obecności. Po Mszy świętej wieczorowej (17;00). Procesja na cmentarz grzebalny.
 8. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada za nawiercenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, bądź cząstkowy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego, przyjęcie Komunii świętej), który możemy ofiarować za siebie bądź osobę zmarłą. Odpustu nie możemy ofiarować za osobę żyjącą! W tych dniach po Mszy świętej wieczorowej procesja na cmentarz i różaniec w intencji zmarłych. Od 9 listopada przed Mszą świętą wieczorową (od 16;30) różaniec wraz z wypominkami za zmarłych polecanych na kartach wypominkowych.
 9. W piątek I piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszach o 7 i 17. Spowiedź pół godziny przed Eucharystią. Przypominamy o spowiedzi i obecności uczniom klas 4 i 6.
 10. W sobotę I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszach o 7. Spowiedź pół godziny przed Eucharystią. Od godziny 16;15 różaniec wynagradzający, rozważanie tajemnic różańca i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Przypominamy o spowiedzi i obecności uczniom klas 5 i 7.
 11. W sobotę (4 listopada) o 10;30, będą odbierane elektroodpady (stare: telefony, pralki, lodówki itp.), jeśli ktoś chce pozbyć się wspomnianego sprzętu to wspaniała okazja. Odpady można przywozić już od piątku i składować obok starego wikariatu.
 12. W Niedzielę, I Niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o 10. Po Mszy świętej dla dzieci (11;30), procesja Wszystkich Świętych i Bal na wikariacie. W tym czasie rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii świętej mają konferencję z ks. Grzegorzem. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału, a rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieciom stroi „Świętych”.
 13. Msze święte wypominkowe: Piątek (Binduga, Bużka i Kózki o 17), Sobota (Klimczyce i Kolonia Klimczyce o 17), Niedziela (Sarnaki o 17).
 14. Zachęcamy do udziału w tzw. „Oblężeniu Jasnej Góry przez Mężczyzn”. Z parafii organizujemy wyjazd na uroczystości. W sposób szczególny zachęcamy ojców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wyjazd w sobotę 4 listopada o 3 powrót w późnych godzinach wieczornych tego samego dnia. Czekamy z zapisem do 1 listopada.
 15. Caritas zachęca nas do kupowania zniczy. Cena jednego znicza 5 zł – pamiętajmy , że płomień tego znicza daje kromkę chleba głodnemu.
 16. Młodzież KSM zaprasza do Akcji znicz.