31 Niedziela zwykła – ogłoszenia

1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
  2. Podziękowanie za pomoc w sprzątaniu cmentarza grzebalnego dla p. Tadeusza Osieja i p. Sławomira Pietruszuka z Chlebczyna.
  3. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym. Niestety mamy jeszcze z tym problem.
  4. Przypominamy i zachęcamy do modlitwy za zmarłych, a w sposób szczególny do tzw. „wypominek”.
  5. Przypominamy, że w dniach od 1do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, bądź cząstkowy pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego, przyjęci Komunii świętej), który możemy ofiarować za osobę zmarłą. Odpustu nie możemy ofiarować za osobę żyjącą! W tych dniach po Mszy świętej wieczorowej procesja na cmentarz i różaniec w intencji zmarłych. Od 9 listopada przed Mszą świętą wieczorową (od 16;30) różaniec wraz z wypominkami za zmarłych polecanych na kartach wspominkowych.
  6. Msze święte wspominkowe: Poniedziałek: Hołowczyce i Kolonia Hołowczyce (17;00 w Kościele parafialnym), Lipno (18;00 w tamtejszej kaplicy), Rzewuszki (18;00 w tamtejszej remizie ), Grzybów i Kamianka (remiza w Grzybowie o 18;00), Wtorek: Chybów i Kolonia Płosków (17;00 w Kościele), Mierzwice (18;00 w tamtejszej kaplicy), Chlebczyn (18;00 w tamtejszej remizie ), Rozwadów (o 19;00), Środa: Franopol (17;00 w Kościele ).
  7. W poniedziałek, pierwszy poniedziałek miesiąca: Msza św. w intencji Dusz Czyśćcowych o 17;00. Zapraszamy do udziału i modlitwy w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej pomocy.
  8. W Piątek w Gminnej Przychodni Zdrowia w Sarnakach od 8;00-10;00 – odbędzie się badanie wzroku.
  9. W sobotę 99 rocznica odzyskania niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Msza św. za Ojczyznę o 10;00 w Kościele parafialnym. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy modlili się w intencji nowych powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. W naszej wspólnocie będzie gościł przedstawiciel seminarium, będzie się z nami modlił, wygłosi kazanie i zbierze tace, która zostanie przeznaczona na utrzymanie i funkcjonowanie Drohiczyńskiego Seminarium Duchownego.
  11. Podziękowanie Księdzu Piotrowi i grupie mężczyzn, za modlitwę i reprezentowanie naszej wspólnoty, w uroczystościach tzw. „Oblężenia Jasnej Góry przez Mężczyzn”, które odbyły się 4 listopada w Częstochowie.