4 niedziela Adwentu

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Na rekolekcjach adwentowych w tym roku (w niedzielę) było u komunii 1220 osób (w tym 168 w kaplicach).
 3. Podziękowanie dla Mężczyzn (uczestników oblężenia Jasnej Góry i nie tylko) za przygotowanie i zorganizowanie „Żywej Szopki”. Podziękowanie wszystkim zaangażowanym w strojenie kościoła (choinki szopka itp.) w sposób szczególny młodzieży KSM-u i p. Jaskólskiemu za prace związane z oświetleniem. Podziękowanie dla Nadleśnictwa za ofiarowanie choinek do kościoła.
 4. W poniedziałek (25.12) Boże Narodzenie – Eucharystie jak w każdą Niedzielę. Ofiary składane na tace przeznaczone zostaną na budowę kościoła.
 5. W środę (26.12) święto świętego Szczepana. Msze jak w każdą Niedzielę. To dzień duchowej łączności z KUL. Katolicką uczelnię (profesorów i studentów) polecamy w modlitwie. Ofiary składane na tace są przeznaczone jako wsparcie dla uczelni.
 6. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. W związku z tym prosimy przygotować na stole: obrus, Krzyż, 2 świece, wodę święconą, Pismo święte, zeszyty i ćwiczenia uczniów, indeksy (dzieci przygotowujących się do I Komunii i Bierzmowania), kartki z pierwszych piątków i sobot, prasę katolicką (którą czytamy w ciągu roku). Podczas kolędy poruszamy kwestie związane z naszą wiarą (wątpliwości i zapytania). Gospodarz odprowadza kapłana do sąsiada. Na kolędę w wyznaczonych dniach przysyłamy pojazd po księdza na wyznaczoną godzinę (zasadniczo rano na 8, po południu na 15). Po skończonej kolędzie staramy się zorganizować pojazd, który odwiezie księży do domu. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone zostaną na spłacenie zaległości finansowych (granit, drzwi, prace na cmentarzu itp.) i dalsze prace związane z budową. Poniżej zamieszczamy plan wizyty duszpasterskiej, który może ulec zmianie (pogrzeb, choroba itp.). W takim przypadku plan będzie aktualizowany, a zmiany ogłoszone (dlatego pilnie słuchamy ogłoszeń parafialnych): 27.12 – HOŁOWCZYCE – 3 KSIĘŻY, 28.12 – LIPNO – 3 KSIĘŻY, 29.12 – CHLEBCZYN – 2 KSIĘŻY i GRZYBÓW – 1 KSIĄDZ, 30.12 – BUŻKA, KÓZKI, BINDUGA (od rana), KLIMCZYCE (od ok. 10) – 3 KSIĘŻY.
 7. Za tydzień w niedzielę 31.12 Święto świętej Rodziny i zakończenie roku kalendarzowego. W tym dniu podczas każdej Mszy świętej małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy do dania czytelnego znaku i wyrazu miłości małżeńskiej. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo zakończenia roku kalendarzowego.
 8. W następną niedzielę będzie zbierana puszka jako dobrowolne wsparcie dla Gabrysi i Filipa. Rodzeństwo cierpi na pęcherzowe oddzielanie naskórka – chorobę genetyczną, na którą obecnie nie ma leku. Koszty leczenia rodzeństwa są ogromne i polegają na uśmierzaniu „objawów” choroby. Chcemy poprzez dar serca wspomóc rodziców dzieci konkretną pomocą materialną. Zachęcamy do wsparcia.
 9. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 10. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 11. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.