2 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Jak widzimy, że nie ma już „Żywej Szopki”, którą w tym roku udało nam się stworzyć dzięki zaangażowaniu mężczyzn, uczestników „Oblężenia Jasnej Góry”. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować, wszystkim którzy pomogli przygotować szopkę: Danielowi Głuchowskiemu, Mariuszowi Klimiukowi, Rafałowi Lisieckiemu, Szczepanowi Kasperukowi, Pawłowi Gregorczukowi, Mariuszowi Dudziukowi, Mieczysławowi Danilukowi, Sławomirowi Jaskólskiemu, Tomaszowi Obrępalskiemu (za opiekę i karmienie zwierząt). Dziękujemy serdecznie właścicielom zwierząt: Ks. Krzysztof Uściński – proboszcz parafii Górki (Osiołki). Grzegorz Wysocki – Franopol (Kucyk). Jadwiga i Marian Waszczukowie – Kol. Hołowczyce (Kozy). Adam Wawryniuk – Hołowczyce (Owce). Dariusz Ludwiczuk – Chybów (Gołębie) Mariusz Klimiuk – Kol. Hołowczyce (Króle). Jolanta i Janusz Radziwonka – Binduga (Kury). Ojcom Kapucynom z Serpelic  (Królik miniaturka).  Za przywóz zwierząt dla Kamila i Dawida Wawryniuków. Podziękowania za własnoręcznie zrobione bombki na choinkę – pani Jolancie Radziwonka
 3. Dzisiaj jaki w następne niedziel młodzież z KSM-u rozprowadza GROMNICE .
 4. Zaproszenie na FERIE Z KAPŁANAMI. Księża wikariusze zapraszają dzieci i młodzież na ferie przy parafii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Program: Poniedziałek 15 stycznia  – dzień sportu. Początek 9;30 w Kościele następnie zajęcia na Hali Sportowej w Szkole. Wtorek 16 stycznia – Wyjazd do Białegostoku na Trampoliny, Stadion Jagiellonii i oczywiście Mc Donalds. Niedziela 21 stycznia – śpiew kolęd. Początek o 14. Poniedziałek 22 stycznia – dzień śniegu. Planujemy kulig od 10. My planujemy, co będzie czas pokarze. Jest plan awaryjny. Wtorek 23 stycznia – wyjazd do Siedlec kino i Mc Donalds. Wyjazd o 8. (ewentualnie gdy będą warunki pogodowe – narty).
 5. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na niedzielny seans filmowy pt:. „Teraz i w godzinę śmierci”.  Start w niedzielę 21 stycznia o 18. Po skończonej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od 18 do 25 stycznia trwał będzie tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 7. Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej. Wszystko co dobre i wartościowe wymaga trudu, wysiłku i konkretnej walki. W naszych codziennych zmaganiach nie pozostajemy sami. Pan Bóg wyposaża nas w potrzebne narzędzia do podejmowania trudu walki. Zostań klerykiem na weekend – to temat tegorocznych rekolekcji dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie w dniach 26-28 stycznia. Więcej informacji znajdziesz tutaj. http://wsddrohiczyn.pl/rekolekcje2018/#tab-id-1.
 8. Zakończyła się wizyta duszpasterska zwana Kolędą. Pragniemy podziękować za gościnność, za transport, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie nas i podzielenie się z nami swoimi troskami. Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy 927 domów. W 143 przypadkach spotkaliśmy się z zamkniętymi drzwiami. Podczas kolędy w sumie odwiedziliśmy ok 3 tys. osób. Według statystyki zrobionej podczas Wizyty Kolędowej w naszej parafii jest zameldowanych 3126 osób.
 9. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 10. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 11. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.