3 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Podziękowanie za ofiary na budowę Kościoła.
 2. Podziękowanie za jabłka dla seminarium dla p. Kazimierza Mikicińskiego.
 3. Dzisiaj jaki w następne niedziel młodzież z KSM-u rozprowadza GROMNICE .
 4. Dzisiaj obchodzimy światowy dzień babci. W naszych modlitwach polecamy Babcie.
 5. Jutro światowy dzień dziadka. W modlitwach polecamy naszych dziadków.
 6. Trwają FERIE Z KAPŁANAMI. Jutro dzień śniegu – start o 10 na wikariacie. We wtorek wyjazd na narty i łyżwy start 8;30 spod Kościoła.
 7. We wtorek, 23 stycznia – wspomnienie bł. męczenników Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy.
 8. Od 18 do 25 stycznia trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 9. W odpowiedzi na list Konferencji Episkopatu Polski z ubiegłej niedzieli odnośnie patrona rozpoczętego roku duszpasterskiego – św. Stanisława Kostki patrona naszej Ojczyzny, dzieci i młodzieży. Patron roku duszpasterskiego uczy nas modlitwy i wytrwałości w dążeniu do wypełnienia swojego powołania. Jego podróż z Wiednia do Rzymu jest przykładem i wzorem do pokonywania przeciwności tego świata dla zdobycia świętości. Niejako w odpowiedzi na przesłanie i duchowy testament św. Stanisława Kostki proponujemy pieszą nowennę. Będziemy poprzez kolejnych 9 miesięcy pielgrzymowali do obranych miejsc, które staną się dla nas „Rzymem”. Naszym “Wiedniem” będzie kościół parafialny.  Pierwszym celem w sobotę 27 stycznia będą Serpelice. Wyjście na szlak po porannej Eucharystii. Kolejne miesiące to: w luty – Leśna Podlaska, w marcu Lipno (nowenna), w kwietniu – Janów. Więcej informacji w zakrystii, u kapłanów i na katechezie. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia wyzwania. Dasz radę?
 10. W sobotę (27.01) konferencja przed chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych o godzinie 16. Chrzty w przyszłą niedzielę o 10.
 11. W niedzielę (28.01) – 4 niedziele miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone na budowę kościoła.
 12. Zaproszenie na rekolekcje dla młodzieży męskiej. Wszystko co dobre i wartościowe wymaga trudu, wysiłku i konkretnej walki. W naszych codziennych zmaganiach nie pozostajemy sami. Pan Bóg wyposaża nas w potrzebne narzędzia do podejmowania trudu walki. Zostań klerykiem na weekend – to temat tegorocznych rekolekcji dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Zapraszamy! 26-28 stycznia Drohiczyn. Więcej informacji znajdziesz tutaj. http://wsddrohiczyn.pl/rekolekcje2018/#tab-id-1.
 13. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 14. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.
 15. Zachęcamy do czytania tygodnika w „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.