6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Podziękowania za ofiary na budowę kościoła.
 2. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Ostatnie dni karnawału mamy przeżyć w radości bez alkoholu a pierwsze dni Wielkiego Postu jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa narodu.
 3. W Środę Popielcową nabożeństwo posypania głów popiołem jako znak rozpoczęcia pokut. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. W środę obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta). Post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, obowiązuje osoby pełnoletnie, a więc wszystkich, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i wiąże ich do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, aż do śmierci.
 4. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali: Droga Krzyżowaw każdy piątek o godz. 16.00 po niej Msza św.; Gorzkie  Żalew każdą niedzielę o 17.00 i rotacyjnie (I Niedziela Wielkiego Postu o 8.30, II Niedziela Wielkiego Postu o 10.00, III Niedziela Wielkiego Postu o 11.30) z kazanie pasyjnym. Wielki Post to dobra okazja do postanowień. Pomóc w tym może „Skarbonka” bądź „Zdrapka”. Tradycją lat ubiegłych od poniedziałku do czwartku od 15 do Wieczornej Mszy Świętej będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Adoracja indywidualna. Zapraszamy i zachęcamy.
 5. W sobotę po porannej Eucharystii kolejna pielgrzymka Wiedeń-Rzym. Tym razem będziemy pielgrzymować do Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału do wspólnego pielgrzymowania szczególnie dzieci i młodzież i tych, którzy czują się dziećmi Bożymi.
 6. W sobotę o 18 Msza święta dla Mężczyzn. W dobie kryzysu męskości i ojcostwa jest to okazja do spotkania w gronie męskim, możliwość modlitwy, wsłuchanie się w słowa konferencji i Boga podczas Adoracji. Zapraszamy i zachęcamy.
 7. Za tydzień I Niedziela Miesiąca , Gorzkie Żale po Mszy św. o 8.30 i 17.00 kazanie pasyjne.
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w dniach 16-15.03.2018, prowadzi ks. Jarosław Rzymski – notariusz kurii Drohiczyńskiej.
 9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela” i miesięcznika „Różaniec”.
 10. Zachęcamy do pisania intencji, które będą omodlone podczas różańca w pierwszą środę miesiąca.
 11. Pamiętajmy, że nasza kultura osobista wyraża się również w dbałości o porządek o miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Przypominamy o konieczności segregacji śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 12. Przypominamy i zachęcamy do godnego przygotowania się do peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu Jezusa Miłosiernego poprzez udział w dniu peregrynacji we Mszy świętej, spowiedzi i Komunii świętej.